Правила зарахування до закладу освіти

Батькам майбутніх першокласників

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?

Прийом документів для вступу  буде здійснюватися за графіком, розміщеним на сайті та інформаційному стенді школи.

Графік прийому документів

Понеділок  12:30 – 14:30

Середа        15:00 – 17:00

П’ятниця     9:20 – 10:20

 

Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2021-2022 н.р.?

Дата закінчення  прийому закладами загальної  середньої освіти документів для вступу до 1 класу — 31 травня

 МОН рекомендує в умовах воєнного стану в необхідних випадках приймати заяви батьків та інших законних представників для зарахування дітей, зокрема до 1 та 5 класів, без дотримання терміну 31 травня.

 

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 31 травня.

 

Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?

Необхідно одному з батьків до 31 травня надати:

заяву про зарахування,

копію свідоцтва про народження дитини та оригінал;

оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.

Яким документом підтверджується місце  проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):

§             паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

§             довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 28, ст. 1108);

§             довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312; 2016 р., № 46, ст. 1669);

§             документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);

§             рішення суду, яке набрало  чинності, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

§             документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

§             довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);

§             акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісники України, 2008 р.,  № 76, ст. 2561);

§             Інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

 

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}.  Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

Обережно! Коронавірус!!!!

                                   Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної

роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

 

Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

·        Основна теза: Захворів – сиди вдома.

Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

·        У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

·        Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.

 

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

·        На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.

·        Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.

·        Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.

·        Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

 

Хто є групою ризику?

·        Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.

·        Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка

контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).

·        Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

·        Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до  2 метрів та більше 15 хвилин.

·        Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

·        Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4] (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири

 

·        Як можна заразитися, Як передається вірус?

·        Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

·        Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).

·        На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

·        Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

·        Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

 

Як довго вірус живе на поверхнях?

·        За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

 

Рекомендації як убезпечити себе від зараження:

1.Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

·        тривалість процедури — 20–40 с;

·        вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

·        обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

 

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

·        спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

·        антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

·        тривалість обробки — близько 30 с;

·        особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

·        обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

·        у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

·        контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

 

2.Уникайте скупчення людей.

3.Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

4.Використовуйте захисну маску:

·        обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

·        якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

·         

Використовуйте маску правильно:

·        вона має покривати ніс і рот;

·        вона має щільно прилягати, без відступів по краях;

·        заміняйте маску, щойно вона стала вологою;

·        не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;

·        заміняйте маску щочотири години;

·        не використовуйте маску повторно.

 

 

 

 

Шановні батьки!

Будьте обережні! Контролюйте дітей у вихідні дні.

Увага! Небезпечна отруйна рослина: цикута отруйна . Сільський фельдшер Кнороз О.А. провела профілактичну бесіду про небезпеку від будь-якого контакту з цикутою.

Шановні батьки!

На базі  районного методичного кабінету ( вул. Миколаївська,23) з 01.11.2018р. працює логопедичний пункт (учитель-логопед Зюзько Діана Сергіївна). Звертатись за телефоном : (04658) 2 - 16 - 15

Шановні батьки!Для того, щоб Ваша дитина стала учнем нашої школи, Вам необхідно надати такі документи:

1. Заяву про зарахування до школи.

2. Свідоцтво про народження дитини.

3. Медичну довідку про стан здоров’я дитини.

 Щорічно на Чернігівщині виникає більше сотні випадків, коли за різних обставин діти потрапляють у надзвичайні ситуації. Внаслідок цього десятки наших маленьких громадян отримують травми, або ще гірше - втрачають життя.  

У осінньо-зимовий період основними причинами дитячого травматизму і трагічних наслідків є гра з вогнем чи піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, порушення правил дорожнього руху, перебування на льоду водойм, недотримання заходів безпеки в разі виявлення боєприпасів або підозрілих предметів. Часто біда трапляється тоді, коли діти опиняються без належного нагляду дорослих і в пошуках розваги вигадують небезпечні ігри.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно нагадувати до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та роз’яснювати, як поводити себе, щоб уникнути лиха.

Шановні батьки!

Управління ДСНС України та управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, правила поведінки на вулиці, дорогах і водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя. Пам’ятайте, щоб неждана мить не стала початком великої  біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації!

 

 

Ви повинні знати

 - з ким приятелює ваша дитина;

 - де проводить вільний час; - чи не пропускає занять в школі;

 - в якому вигляді або стані повертаються додому. Ви зобов’язані помітити і відреагувати, коли - в домі з’явилися чужі речі ( виясніть, чиї вони ) - в домі є запах паленої трави або синтетичних речовин ( це може свідчити-про куріння сигарет із наркотичними речовинами);

 - в домі з’явилися голки для ін’єкцій, дрібні частинки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд( це може свідчити про вживання наркотичних препаратів);

 - в домі з’явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку ( виясніть хто і з якою метою їх використовує ),

 - в домі надто часто є запах засобів побутової хімії - розчинників ацетону.

 - Відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки дітей: порушилась координація рухів, підвищилася збудженість або в’ялість, з’явилися сліди від заштрикав на венах, розширення зіниць ( це може свідчити про вживання дитиною наркотичних речовин).

 

Не дозволяйте дітям

 - йти з дому на довгий час ;

 - ночувати у малознайомих для вас осіб;

 - залишатися надовго вдома без нагляду дорослих родичів на тривалий час вашої відпустки;

 - знаходитися пізно ввечері і вночі на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих;

 - носити чужий одяг;

 - зберігати чужі речі.

 

Пам’ятка батькам першокласників

1. Любіть дитину. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім’ї.

2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.

3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтеся справами і проблемами дитини.

4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.

5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії.

6. Надавайте перевагу повноцінному харчуванні дитини, а не розкішному одягу.

7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин.

8. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички і любов до праці.

9. Не робіть із дітей лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правилами і обов’язками.

10. Пам’ятайте, що діти – не прості продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну долю.

 

Дитячі заповіді

 1. Дорогі батьки, пам’ятайте, що Ви самі запросили мене у свою родину. Колись я залишу батьківську оселю. Але до того часу навчіть мене будь ласка мистецтва стати і бути людиною.

2. У моїх очах світ виглядить інакше ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені, що, коли, чому кожен із нас у ньому має робити.

3. Мої ручки ще маленькі – не очікуйте від мене досконалості, коли я стелю ліжко, малюю, пишу або кидаю м’яча.

4. Мої почуття не досконалі – прошу, будьте чутливими до моїх потреб. Не нарікайте на мене цілий день.

5. Щоб розвиватися мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте але не мене, а лише мої вчинки.

6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на помилках вчився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення у дорослому житті.

7. Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з Вашим очікуванням. 8. Я вчусь у Вас усього: слів, інтонації голосу, манери рухатися. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Так справедливо влаштувала природа зв’язок між поколіннями. Тому, навчіть мене, будь ласка, кращого. Пам’ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомогти один одному в цьому безмежному світі.

9. Я хочу відчувати вашу любов, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилась на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.

ЛЮБІ МОЇ, Я ВАС ДУЖЕ, ДУЖЕ ЛЮБЛЮ!!!

ПОКАЖІТЬ МЕНІ, ЩО ВИ ЛЮБИТЕ МЕНЕ ТАКОЖ.

 

 

Якщо ти потрапив у скрутні ситуації або в тебе є проблемні питання, звертайся на національні гарячі лінії

  1. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства,торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (з мобільного) Лінія працює цілодобово. З 25.11.17. лінія переходить на загальноєвропейський номер 116 123, що є безкоштовним з усіх мобільних телефонів.
  1. Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна»

Національна дитяча гаряча лінія 0 800 500 225

Національна дитяча «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225 (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрилакороткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.

Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

На Національній дитячій "гарячій лінії" консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.

 

Електронні банери Національної дитячої «гарячої» лінії:

http://la-strada.org.ua/

http://la-strada.org.ua/ndgl_116111.gif